Pályázati kiírás Ügyvezető igazgatói állás betöltésére az Újpesti Egészségügyi Szolgáltató Nonprofit Kft.-ben

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Beadási határidő: 2019. december 10. 00:00

Budapest Főváros IV. kerület Újpest Önkormányzata pályázatot hirdet – a gyógyintézetek vezetőjének és vezető-helyetteseinek képesítési követelményeiről, valamint a vezetői megbízás betöltése érdekében kiírt pályázat részletes eljárási szabályairól 13/2002. (III.28.) EüM. rendelet, valamint a köztulajdonban álló gazdasági társaságok takarékosabb működéséről szóló 2009. évi CXXII. törvény, továbbá a polgári törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény (a továbbiakban: Ptk.), valamint a munka törvénykönyvéről szóló 2012. évi I. törvény (a továbbiakban: Mt.) alapján az Újpesti Egészségügyi Szolgáltató Nonprofit Korlátolt Felelősségű Társaság ügyvezető igazgató munkakörének (intézményvezetői beosztásának) munkaviszony keretében történő betöltésére, az alábbiak szerint

Az ügyvezető igazgató feladatai különösen:

A gazdasági társasági formában működő intézmény teljes munkaidőben történő vezetése, képviselete.

Az ügyvezető igazgató a munkáltatói jogkör gyakorlása mellett ellátja a gazdasági társaság ügyvezetését, amelybe beletartozik a társaság irányításával összefüggésben szükséges mindazon döntések meghozatala, amelyek törvény vagy a társasági szerződés alapján nem tartoznak a társaság legfőbb szervének vagy más társasági szervnek a hatáskörébe. Az ügyvezető igazgató a jogszabályi előírások megtartásával és a gazdasági társaság létesítő okiratában, valamint az intézmény szervezeti és működési szabályzatában (SzMSz) meghatározottak szerint irányítja, szervezi és ellenőrzi a vezetése alatt álló intézményt. Folyamatosan és rendszeresen ellenőrzi, hogy az intézmény által ellátandó feladatokat a jogszabályoknak, pénzügyi, egészségügyi és más szakmai előírásoknak, továbbá az intézmény és a betegellátás érdekeinek megfelelően. A szakellátás biztosítása érdekében – a meghatározott létszám figyelembe vételével – jogosult megbízni a szakorvosokat és folyamatosan ellenőrizni a megbízási szerződésekben foglaltak betartását, továbbá távollétük esetén helyettesítésükről gondolkodni köteles.

A munkakör megnevezése: ügyvezető igazgató (az Mt. 208. §-a alapján).

A beosztás megnevezése: intézményvezető.

A jogviszony időtartama: 5 év határozott időre szól, 6 hónap próbaidő kikötésével.

A munkakör betöltésének legkorábbi időpontja: 2020. január 01.

Pályázati feltételek:

A gyógyintézetek vezetőjének és vezető-helyetteseinek képesítési követelményeiről, valamint a vezetői megbízás betöltése érdekében kiírt pályázat részletes eljárási szabályairól szóló 13/2002. (III. 28.) EüM rendelet, továbbá a Mt., illetve a Kft. társasági szerződése figyelemmel:

  • (orvostudományi vagy egyéb) egyetemi szintű végzettség és
  • mesterképzési szakon szerzett egészségügyi menedzser szakképesítés, valamint
  • legalább ötéves szakirányú vezetői gyakorlat, továbbá
  • büntetlen előélet,
  • cselekvőképesség,
  • felhasználói szintű számítógépes ismeret,
  • a vagyonnyilatkozat tételi kötelezettség annak esedékességekor történő teljesítése (a pályázónak a munkaviszony létesítését követő 30 napon belül, illetve az egyes vagyonnyilatkozat-tételi kötelezettségekről szóló 2007. évi CLII. törvény 3. § (3) bekezdés e) pontjának rendelkezései szerint vagyonnyilatkozatot kell tennie).

A pályázatok munkáltatói jogkörben kerülnek elbírálásra azok közül a pályázatok közül, melyek a pályázati eljárásnak maradéktalanul megfelelnek.

Az kinevezési jogkör gyakorló testület a 13/2002. (III.28.) EüM. rendelet 1.§ (1) bekezdésében foglalt feltételek alól annak 1.§ (2) bekezdése és 4.§-a alapján felmentést adhat.

A pályázathoz benyújtandó iratok, igazolások:

  • végzettséget igazoló okiratok hitelesített másolatai, vagy az eredeti példányok bemutatása,
  • a pályázó személyi adatait tartalmazó részletes, fényképes szakmai önéletrajz,
  • motivációs levél,
  • az intézmény vezetésére, fejlesztésére vonatkozó szakmai program, mely tartalmazza a szakmai helyzetelemzésre épülő és a betegellátást javító célok megvalósulására vonatkozó fejlesztési elképzeléseket,
  • 3 hónapnál nem régebbi hatósági erkölcsi bizonyítvány,
  • hozzájáruló nyilatkozat a pályázati anyagban foglalt személyes adatok kezeléséhez, – nyilatkozat, hogy hozzájárul a teljes pályázati anyagának a véleményezők és a döntéshozók részére történő sokszorosításához, megismeréshez és a továbbításához,
  • a pályázati feltételként előírt szakirányú vezetői beosztásban szerzett gyakorlat igazolása,
  • nyelvismeret esetén idegen nyelv ismeretét igazoló okirat hitelesített másolata, vagy eredeti példány bemutatása,
  • nyilatkozat a vagyonnyilatkozat tételi kötelezettség vállalásáról,
  • nyilatkozat arról, hogy a benyújtott pályázatról nyílt vagy zárt ülésen tárgyalja döntéshozó testület

A pályázat elbírálásánál előnyt jelent:

  • egészségügyi intézményben, gyógyintézetben, kórházban szerzett vezetői vagy szakmai tapasztalat,
  • orvosi szakvizsga megléte,
  • idegen nyelv ismerete és annak igazolása,
  • válságmenedzselésben, illetve változásmenedzsment területén szerzett tapasztalat,
  • széleskörű informatikai ismeretek,
  • gazdálkodó szervezetek működésében szerzett vezetői tapasztalat

A pályázat benyújtásának határideje: 2019. december 10.

A pályázati felhívás közzétételének helye:

A pályázatok benyújtásának módja:

Elektronikus úton a palyazat@ujpest.hu e-mail címen keresztül

A benyújtott pályázaton fel kell tüntetni a pályázat tárgyát: ügyvezető igazgatói pályázat, Újpesti Egészségügyi Szolgáltató Nonprofit Kft.

A pályázat elbírálásának módja, rendje:

A gyógyintézetek vezetőjének és vezető-helyetteseinek képesítési követelményeiről, valamint a vezetői megbízás betöltése érdekében kiírt pályázat részletes eljárási szabályairól szóló 13/2002. (III. 28.) EüM rendelet 6. §-a alapján a vezetői beosztások pályázati eljárás során tölthetők be. A munkáltató fenntartja a pályázat eredménytelenné nyilvánításának a jogát.

A pályázat elbírálásának határideje:

A Képviselő-testület a pályázati határidő lejártát követő 3 napon belül dönt a munkaviszony (ügyvezető igazgatói megbízás) létesítéséről.

A munkáltatóval kapcsolatban további információt a www.ujpest.hu honlapon szerezhet.

Pályázati kiírás megnyitás (pdf)

Megszakítás